Evlilik Duaları

Hayırlı Evlilik Duası

Hayırlı Evlilik Duası

Hayırlı Evlilik Duası Herkes hem sevip hem de sevileceği bir eşin hayalini kurar. Karşılıklı aşkın ve anlayışın bir arada olduğu evlerde hayat şartları zor olsa da her şey huzurludur. Çünkü birlikte yaşayan çit yan yana ya da omuz omuza olduklarında her şeyin üstesinden gelirler.

Belki bir çok büyüğün ve ebeveynin bahtı güzel olsun sözünün ardında Allah hayırlı kısmetle karşılaştırsın vardır. İnsanoğlunun yaşı kaç olursa olsun, aşka tutulduğu anda karşısındakinin nasıl birisi olduğunu da göremez. Çünkü aşık insan sevdiğini kalp gözüyle görür. Kalbinde yeri olan insan ne kadar kötü olursa olsun, aşık insan için belki de dünyanın en iyi insanı olur.

Tam da bu sebeplerden ötürü en değerli varlığı çocuğunun yanlış birisiyle birlikte olmasının da önüne geçmek amacıyla hayırlı evlilik duası edilir. Böylece Allah dualarını duyarak çocuğunun hayırlı birisiyle evlenmesine yardımcı olacaktır.

Hayırlı evlilik duası aile büyükleri tarafından yapılabileceği gibi evlenip, çocuk sahibi olmak isteyen kişiler tarafından da tercih edilir. Hayırlı evlilik duası sayesinde iyi niyetli inşalar bir araya gelirken, sağlam evlilikler de kurulmuş olur.

Muharrem Hoca Açıkladı:  40 Günde Evlendiren Dua

Hayırlı Kısmet Duası

Hayırlı kısmet duası aracılığıyla helal süt emmiş biriyle evlenmek isteyenler dileğine kavuşur. Hayırlı kısmet duasının nasıl yapılacağını örenmek ve kişinin kısmetinin açılmasını sağlamak amacıyla bir medyumdan destek alınır. Medyumlar doğuştan gelen hisleri kuvvetli bir insan olmakla birlikte dualar konusunda da uzmandır. Hayırlı kısmet duasını hazırlamak için danışanına bazı sorular sorar. Danışanın verdiği cevaplar doğrultusunda da hayırlı kısmet duasını yazmaya koyulur.

hemen tutan ask duasi - Hayırlı Evlilik Duası
Hayırlı Evlilik Duası

Medyum, hayırlı kısmet duası için dua okumak isteyen kişiye yapması gerekenleri de anlatır. Dua okuyan kişinin kısmetinin karşına çıkacağına olan inançla birlikte hayırlı kısmet duasını medyumun söylediği şekilde okuması gerekir. Hayırlı kısmet duası tamamlandıktan kısa bir süre sonra ise dua okuyan kişi, karşısına çıkan hem sevip hem de sevileceği biriyle evlilik yoluna girer. Kısmet açma duaları birçok insanın hayırlı biriyle tanışıp, mutlu olmasına yardımcı olmuştur.

Evlenmek için Yapılan Dualar

Evlenmek için yapılan duaların başarılı olmasıyla birlikte her gün daha fazla kişi evlenmek nedeniyle medyumlara başvurur. Hayatın her geçen gün biraz daha zor olması sebebiyle insanoğlu kime güveneceğini şaşırmıştır. Dünyada iyi insanlar olsa da insan sayısı düşünüldüğünde iyi insanlarla karşılaşma olasılığı da çok düşüktür.

Muharrem Hoca Açıkladı:  40 Günde Evlendiren Dua

Bu nedenle medyumdan da destek alarak dualar sayesinde hayırlı bir kısmet de bulunmuş olunur. Evlenmek için okunan dua sonucunda kişiler istedikleri gibi hayırlı birisiyle evlenerek, mutlu bir yuva sahibi olunur. Dua eden kişinin hayatı her zaman özendiği ve hayalini kurduğu kişiyle hayırlı bir şekilde birleşir. Dua sayesinde biriyle hayatlarını birleştiren kişilerin farklı sorunları olsa da yanında sevebilecekleri biri olduğu için huzurlu ve mutludurlar.

Evlenme Duası Nasıl Edilir? Hayırlı Evlilik Duası

Evlenme duası ederek kısmetlerini açmak isteyen kişiler evlenme duası nasıl edilir sorusunu da sormaya başlarlar. Evlenme duasını nasıl okunacağının doğru cevabıysa medyumdadır. Medyum seçiminde dua okumak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken detaylar arasında medyumun web sitesi, medyumla ilgili kullanıcı yorumları ve vergi levhası olup olmadığı önemlidir. Bu üç kritere dikkat ederek medyum seçimi yapan dua okumak isteyen kişiler, tam da istedikleri gibi bir medyumu bulacaklardır.

Medyum seçimi sonrasında neden evlenme duası istediği de dahil olmak üzere medyum dua okumak isteyen kişilere birtakım sorular sorar. Soruların cevabına göre de evlenme dua süreci başlar. Evlenme duası sayesinde istediği gibi bir kısmet bulan kişi, kimseye evlenme duası okuduğundan bahsetmemelidir. Dua okuma süreci Allah ile kul arasında olup; sadece medyum destek olduğu için konuyla ilgili bilgisi vardır.

Muharrem Hoca Açıkladı:  40 Günde Evlendiren Dua

Yeni Evlilik Duası; Hayırlı Evlilik Duası

Daha önce evlenip boşanmış olsalar da hayattan umudunu kaybetmeyen kişilerin yeniden evlenmek istemesi normaldir. Evlilik istemek ne kadar normal olsa da, sıra evlenecek kişiyi seçmeye geldiğinde kişilerin kafasında da binlerce soru oluşur. Tam da bu noktada yeniden evlenmek isteyen kişiler hayırlı bir kısmet için yeni evlilik duasını okumak isterler. Bu dua sayesinde hem istedikleri gibi evli birisi olurken, hem de Allah’ın kabulüyle hayırlı birisiyle yeni bir hayata adım atmış olurlar.

Pinterest Linkinden sosyal olarak da takip edebilir bilgi alabilirsiniz

Bir önceki yazımız olan 40 Günde Evlendiren Dua başlıklı makalemizde 40 Günde Evlendiren Dua, Çabuk Tutan Evlilik Duası ve Denenmiş Evlenme Duası hakkında bilgiler verilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Ara